Skoči na glavno vsebino

V Slovenski Bistrici je v sredo 16. 10. potekala tradicionalna Atletska olimpijada. Na njej so nastopile osnovne šole iz občin Slov. Bistrica, Makole, Poljčane in Oplotnica. Našo šolo je zastopalo 43 učencev, osvojili so 7 medalj, 3 zlate, 1 srebrna in 4 bronaste. Prvo ime naše ekipe je bil Maj Cvahte. Osvojil je kar dve zlati medalji. V teku na 60 m med starejšimi učenci je v kvalifikacijah tekel 7.91, v finalu je izboljšal svoj čas na 7.82 in zasedel prvo mesto. Zmagal je v skoku v daljino z rezultatom 5,17 m. Zlato medaljo je osvojil Tilen Kotnik v metu živžgača med starejšimi učenci z rezultatom 57,20 m. V teku na 1000m je Gal Hrastnik s časom 3.07,89 zasedel 2. mesto. Lili Praznik je med starejšimi učenkami zaradi manjše poškodbe nastopila izjemoma v suvanju krogle. Kroglo je sunila 8.81 m in zasedla 3. mesto. Štafeta starejših učencev 4x100m je s časom 53.12 osvojila 3. mesto. Med mlajšimi učenci je v teku na 600 m Aljaž Tkavc osvojil 3. mesto s časom 2.00,42. V skoku v višino med mlajšimi učenci je Erdi Qunglla s preskočenimi 113 cm zasedel 3. mesto. Vsem učencem iskrene čestitke za nastope na tekmovanju.